مراقبت های بارداری

درباره مراقبت های بارداری

مراقبت های بارداری به قدری حائز اهمیت است که به جرأت می توان گفت مراجعه به متخصص زنان ، انجام معاینات بارداری و رعایت اصولی مراقبت های بارداری می تواند سلامت بارداری شما را تضمین کند.

بنابراین انجام معاینات و احتیاط های دوران بارداری در سه ماه اول ، مراقبت های دوران بارداری در سه ماهه دوم و سوم بارداری امری ضروری بوده و احتمال بروز خطر در دوران بارداری را به حداقل می رساند.

به طور کلی بانوان می بایست طی دوران حاملگی با توجه به شرایط جسمانی خود ؛ با رعایت رژیم غذایی سالم ، انجام فعالیت های ورزشی مناسب ، پرهیز از قرارگیری در مجاورت آلودگی هوا و مواد شیمیایی اقدامات لازم را در راستای مراقبت از خود و جنین شان در این دوران انجام دهند.

مراقبت های بارداری

آیا استفاده از مواد شیمیایی در دوران حاملگی بخصوص هفته های اول بارداری ، خطرناک بوده و جنین را در معرض مشکل قرار می دهد ؟

به طور کلی قبل از پاسخ به این پرسش ، باید بگوییم که چنانچه خانمی تمایل به بارداری نداشته و نمی خواهند که حامله شوند ؛ باید پیشگیری مطمئن داشته باشند و همسر ایشان نیز باید در این راستا آن ها را همراهی بکنند ؛ یعنی در واقع بارداری ناخواسته ، نباید معضلی باشد که فقط گریبانگیر خانم ها شود.

ما خیلی اوقات می بینیم که آقایان از روش های پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنند.

و اما در صورتی که زوجین ، تمایل به بارداری داشته و درصدد اقدام به بارداری هستند ؛ باید یکسری مراقبت های خاص را قبل از بارداری و در دوران بارداری رعایت کنند.

خودداری از تماس با مواد شیمیایی و اشعه ، یکی از مهم ترین مراقبت های بارداری محسوب می شود.

لذا در دوران بارداری نباید بدون مشورت پزشک اقدام به مصرف خودسرانه دارو کرد.

همچنین توصیه مؤکد پزشکان متخصص این است که در هفته های اول حاملگی به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نشود.

البته در خصوص این مسئله که تتو کردن و رنگ مو می تواند برای جنین ایجاد خطر کرده و منجر به بروز نقص در او شود باید گفت که خیر ؛ اکثرا قریب به اتفاق این موارد هیچ گونه مشکلی برای بارداری ایجاد نخواهند کرد.

البته این نباید بدین معنا باشد که خانم های باردار نسبت به این موضوع بی توجه بوده و در هفته های اول حاملگی از هر نوع دارو و ماده شیمیایی استفاده کنند و به طور کلی بهتر است که جانب احتیاط را در این دوران به خوبی رعایت کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر